SFD aneb Hra o trůny po korejsku

5. listopadu 2017 v 22:06
Six flying dragons. Šest letících draků. Nebo přesněji Šest draků stoupajících na nebesa. I alternativní název Šest letících koní (WTF?) jsem viděla. Asijské drama mého srdce.

Pokoušela jsem se vysvětilt svému milovanému muži, o co v Six flying dragons jde, když u toho trávím tolik času. Nastínila jsem uchvácení trůnu novou dynastií, politiku, intriky, vraždy, válku. Shrnul to jednoduše:
"Takže taková korejská Hra o trůny."
"Ne! To ne, v SFD nejsou draci…"

Tyhle dva seriály by mě upřímně nenapadlo srovnávat, protože kromě boje o vládu toho moc společného nemají. Na druhou stranu Hra o trůn (v SFD byl jeden a byla to dost horká židle) by mohl být celkem výstižný název.
Je to totiž historické drama o nástupu dynastie Joseon na korejský trůn. Sice "faction", tedy kombinace doložených fakt a fabulace tvůrců, ale reality se celkem drží - až tedy na tajnou organizaci iluminátského typu a nějaký ten wuxia souboj.
Samotný seriál popisuje hlavně mládí budoucího krále Taejonga (1367 - 1422) a o jeho spolupráci i sporech s "ideologickým konstruktérem" Joseonu Jeong Do Jeon.

Vysílal se 2015/2016 a nějakou podivnou náhodou jsem ho chytila rovnou tenkrát - většinou na dorama koukám s několikaletým zpožděním. To, že jsem ho o dva roky později našla na viki.com, zjistila, že k němu pořád ještě nejsou české titulky a rozhodla se je udělat, by vám mělo říct dost o dojmu, který ve mně zanechal. Taky získal spoustu cen (seznam na Wikipedii), pro případ, že by vám moje hodnocení nestačilo.
Mimochodem, ti "draci stoupající na nebesa" z názvu, to je šest hrdinů, co se o nástup Joseonu obzvlášť zasloužili. "Skuteční" draci - myšleno ti létací samozápalní varani - se v SFD fakt nevyskytují.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama