S tužkou... na monitoru

4. března 2018 v 11:47 |  Jen tak kolem
Příspěvky na mém blogu se skládají nejčastěji ze čtyř slov, a to se jich ještě většina opakuje. Vlastně všechny, mění se jen číslovka. A týkají se českých titulků ke korejskému padesátidílnému neromantickému seriálu. Není o tužkách. (I když jsem před nějakou dobou shlédla neuvěřitelný romantický seriál o droždí- Korejci zvládnou v seriálech cokoliv).

S takovým zaměřením protnutí s tématem týdne fakt nečekám. Ale včera v noci jsem dostala badge za desetitisící titulek! S tužkou! Takže mám tužku za činnost, při které jsem se tužky ani nedotkla. A pochybuji, že by tužku při tvorbě titulků používal kdokoliv ze spousty spolutitulkářů. Možná se z tužek stává historický relikt, podobně jako jsou symboly sluchátek na zvednutí nebo odmítnutí hovoru - přitom kdo ví, jestli dnešní školní děti klasický telefon se sluchátkem vůbec kdy viděly.

Když chcete dělat titkulky, kliknete na ikonku tužky. A když jich uděláte dost, tak dostanete... obrázek s tužkou. A nikomu to nepřijde divný. A má z toho radost.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama